26 آذر 1393

مسابقات ریاضی دانشگاه کانبرا استرالیا2014

مولف: مدیرسیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

 مسابقات ریاضی دانشگاه کانبرا استرالیا2014

 
مسابقات ریاضیات استرالیا نخستین بار در سال 1978 به عنوان اوّلین مسابقات ریاضی در مدارس استرالیا معرفی شد. مسابقات در این سال در رده سنی راهنمایی و دبیرستان برگزار شد و در پی آن نتایج و دست آوردهای مسابقات به مدارس ابلاغ گردید.

 
این مسابقات خیلی زود به یکی از رویداد های مهم در تقویم آموزشی استرالیا در آمد و بعلاوه دانش آموزان 40 کشور دنیا که می خواستند در یک روز مشخص در یک آزمون استاندارد ریاضی شرکت کنند به این مسابقات پیوستند.

 
مسابقات ریاضی استرالیا توسط موسسه‌ی AMT که زیر نظر دانشگاه Canberra فعّالیت   می کند در استرالیا و مدارس سراسر دنیا برگزار می شود.این موسسه دفترچه سوالات و پاسخ برگ‌های آزمون را به مدارس ارسال می دارد و مدارس پس از برگزاری آزمون پاسخ برگ‌ها را به استرالیا ارسال می کنند. بعد از تصحیح این پاسخ برگ ها کارنامه تحلیلی وگواهی نامه‌ی مسابقات توسط دانشگاه Canberra صادر می شود.

 
دانش آموزان پایه سوم تا ششم ابتدایی، متوسطه1و2 می توانند در این مسابقات شرکت کنند. با توجه به اینکه این مسابقه ترکیبی از سوالات تستی و تشریحی آسان و دشوار است، سطح ریاضیات همه گروه ها را می سنجد و دانش آموزان با هر سطحی از ریاضیات می توانند در آن شرکت کنند.
 
 
 
 


 

تعداد مشاهده (329)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر " مسابقات ریاضی دانشگاه کانبرا استرالیا2014"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید